Menu Zavřeno

Rychlý přehled nabízených kurzů a přednášek

Manželské večery se skládají z osmi setkání a Příprava na manželství a Manželství na dobré cestě z pěti setkání. Kurzy jsou neziskové, takže to hlavní, co platíte, je osm/pět večeří.
Jádrem večera jsou cvičení v příručkách, která Vás povedou k hlubší diskusi pouze ve dvou o tématech, na která ve spěchu všedního dne nezbývá čas. Respektujeme Vaše soukromí, o svém vztahu nemusíte nikomu nic říkat.
Vtipné promluvy přinesou mnoho praktických principů, příběhů ze života, nečekaných statistik i inspirativních nápadů.

Kurzy Výchova dětí a Výchova teenagerů mají pět setkání. I tyto kurzy realizujeme neziskově, platíte pouze za občerstvení, případně malou částku za nájem.  Základem těchto kurzů pro rodiče jsou moderované diskuse, k nimž slouží příručka účastníka kurzů s otázkami/cvičeními. Kurzy jsou založeny na křesťanských principech, ale nabízejí mnoho i pro páry/rodiče z necírkevního prostředí, protože jsou určené pro všechny.

Britští autoři kurzů, manželé Sila a Nicky Leeovi z anglikánské farnosti Holy Trinity Brompton v Londýně, mají 4 děti. Tyto kurzy, které už pořádají přes 20 let, se rozšířily na 6 500 míst ve 120 zemích.

hydrangea-3659614_1920 (1)

Rovněž pořádáme vlastní kurz Hranice (nejen) v partnerských vztazích, kde se zabýváme komunikací, ujasněním si toho, co prožívám, co cítím a co (u)dělám ve vztahu s dalšími lidmi – partnerem, kamarádem, kolegou, (nad) či (pod)řízeným, rodičem, dítětem…

Taktéž nabízíme zorganizování nevztahový kurz o správném vztahu k penězům s praktickým přesahem, nazvaný jednoduše Peníze a já. I tento kurz vznikl ve farnosti na žádost účastníků bohoslužeb Holy Trinity Brompton.

Příležitostně přednášíme na vztahová témata – komunikace, řešení konfliktů, odpuštění, vliv rodičů, zdravá sexualita, závazek, viz například přednášky s názvy 7 klíčů k vybudování zralého manželství a Slečna Krásná a pan Božský.